تبلیغات

طرز تهیه بیسکویت آجیلی با آجیل عید

طرز تهیه بیسکویت آجیلی با آجیل عید

اگر از آجیل عید شما اضافه مانده است و میخواهید آنها را مصرف کنید میتوانید با استفاده از آجیل باقیمانده خود یک بیسکویت بسیار شیک و مجلسی و خوشمزه تهیه کنید . با ماهمراه باشید تا شما را با طرز تهیه بیسکویت آجیلی آشنا کنیم

بيسکويت بادام زميني، بيسکويتي که با آجيل هاي مانده عيد مي توانيد درست کنيد و بسیار خوشمزه است .امیدوارم این بیسکویت را بپزید و از طعم خوش آن در کنار عزیزانتان لذت ببرید

احتمالا از آجيل عيدتان هنوز مقداري باقي مانده است. اگر در آجيل تان بادام زميني هم داشتيد، آنها را جدا کنيد و در تهيه اين بيسکويت خوشمزه استفاده شان کنيد.

مواد مورد نياز براي تهيه بيسکويت بادام زميني

آرد الک شده : 200 گرم

کره : 150 گرم

پودر قند : 100 گرم

زرده تخم مرغ : 1 عدد

پودر کاستارد : 2 ق س

بيکينگ پودر : يک هشتم ق چ

مواد مورد نياز رويه بيسکويت بادام زميني

کره : 100 گرم

خامه : 50 ميلي ليتر

بادام زميني : 150 گرم

شکر قهوه اي : 100 گرم

شربت طلايي : 1 قاشق سوپ خوري

روش پخت بيسکويت بادام زميني

1 – داخل کاسه اي کره، پودر قند و زرده تخم مرغ را با همزن برقي بزنيد تا صاف و يکدست شود.

2 – آرد، پودر کاستارد و بيکينگ پودر را با هم مخلوط و الک کنيد، سپس به مخلوط کره و زرده تخم مرغ افزوده و به وسيله انگشت مخلوط کنيد تا به صورت خمير درآيد.

3 – با استفاده از وردنه اي خمير را روي سطح صاف باز کرده و کف قالب مربعي شکل به ابعاد 22 سانتي متري پهن کنيد.بعد با استفاده از چنگالي سوراخ هايي روي آن ايجاد کنيد.

4 – قالب را در طبقه وسط فر از قبل با دماي 180 درجه سانتي گراد گرم شده، به مدت 20 دقيقه قرار دهيد تا بپزد.

5 – قالب را از فر خارج کرده و بگذاريد تا خنک شود.

6 – براي تهيه رويه بيسکويت؛ شکر قهوه اي، شربت طلايي، کره و خامه را داخل کاسه اي مخلوط کرده و به مدت 3 دقيقه روي حرارت بکذاريد تا بجوشد. بعد بادام زميني را به آن افزوده و از روي حرارت برداريد.

7 – مواد رويه را روي بيسکويت بريزيد و مجدد در طبقه وسط فر با دماي 180 درجه سانتي گراد به مدت 5 دقيقه قرار دهيد.

براي تهيه شربت طلايي

100 گرم شکر را داخل قابلمه اي بريزيد و آن را روي حرارت ملايم قرار دهيد. سپس 2 قاش سوپخوري آب روي آن بريزيد و آن را مداوم هم بزنيد تا شکر ذوب شده و کاراملي رنگ شود. بعد به تدريج 3 پيمانه آب جوش به آن افزوده و بگذاريد تا يکنواخت شود. سپس 400 گرم شکر را به آن افزوده و آن قدر هم بزنيد تا شکر و آب حل و شربت غليظ شود.

1 عدد ليموترش را به چهار قسمت تقسيم کنيد و دو قسمت آن را درون قابلمه حاوي مواد بيندازيد. بعد بهمدت 45 دقيقه روي حرارت متوسط بگذاريد تا جابيفتد. سپس ليمو را درآورده، آن را از صافي رد کنيد و درون شیشه اي بريزيد.

اين شربت در جاي خنک قابل نگهداري مي باشد (اين شربت در کشورهاي اروپايي و آمريکايي به صورت صنعتي توليد مي شود.) به عبارتي ديگر شربت طلايي، يک مايه غليظ است که از شکر درست مي شود. اين مايه رنگ کهربايي دارد و جايگزين مناسبي براي عسل است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار