تبلیغات

توصیه وقیحانه نماینده آمریکا به ایران

«نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز جمعه در نشست شورای امنیت بار دیگر اتهامات علیه ایران و روسیه را تکرار کرد.

وی با اشاره به حادثه شیمیایی در منطقه «خان شیخون» در استان ادلب گفت که این حمله را دولت سوریه انجام داده اما ایران و روسیه در آنچه رخ داده مقصر بوده‌اند.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان اینکه «درباره سوریه باید وارد فاز سیاسی شویم» از ایران، روسیه و سوریه خواست که «فرایندهای سازمان ملل را جدی بگیرند.»
نیکی هیلی در ادامه به حمله بامداد امروز ارتش آمریکا به مواضع ارتش سوریه در پایگاه هوایی «الشعیرات» اشاره کرد و گفت: «آماده ایم اقدامات بیشتری انجام دهیم اما امیدواریم که نیازی نباشد.»

ارتش امریکا بامداد جمعه با حدود 60 فروند موشک «توماهوک»، پایگاه هوایی الشعیرات را در جنوب شرق استان حمص در غرب سوریه هدف حمله قرار داد.
واشنگتن گفته این حمله را در واکنش به «حمله شیمیایی دولت سوریه» در شهر خان شیخون، واقع در استان ادلب در شمال غرب سوریه انجام داده است.
معارضان و برخی کشورهای غربی ازجمله آمریکا، دولت سوریه را عامل این حمله معرفی کردند، اما ارتش سوریه در بیانیه‌ای این اتهامات را رد و تأکید کرد تاکنون در هیچ جایی از سلاح شیمایی استفاده نکرده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار