تبلیغات

قابل سکونت شدن بخشی از فوکوشیما ۶ سال پس از حادثه هسته‌ای

به گزارش ایسنا به نقل از انگجت، در مقاله‌ای که در ژورنال دانشگاه کرنل منتشر شده است محققان ژاپنی اعلام کرده‌اند میزان تشعشعات سزیمی در ۳۷ مایلی نیروگاه فوکوشیما در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ حدود ۶۰ درصد کاهش یافته است و هیچ خطری ساکنان این منطقه را تهدید نخواهد کرد.

نکته جالب توجه در این مقاله این است که میزان تشعشعات موجود در این منطقه کمتر از میانگین میزانی است که انسان با زندگی در سطح زمین دریافت می‌کند.

این محققان با استفاده از بررسی میزان تشعشعات هوایی موجود در منطقه توانسته‌اند حجم آن بر روی زمین را تا ۷۰ سال آینده برآورد کنند.

در بخش دیگری از مقاله محققان ژاپنی آمده است که اقدامات بشری برای پاکسازی منطقه کمترین اثر را داشته و بیشتر تغییرات جوی و بارش باران و برف و نابودی خودبه‌خودی سزیم باعث کاهش آلودگی هسته‌ای این منطقه شده است.

این مسئله در رابطه با تمام شهرهای منطقه فوکوشیما صدق نمی‌کند و همچنان مناطقی وجود دارند که میزان تشعشعات در آنها بالاست و امکان سکونت در آنها وجود ندارد.

محققان امیدوارند با استفاده از نتایج این تحقیق بتوانند برنامه بهتری برای اتفاقاتی نظیر فاجعه اتمی فوکوشیما داشته باشند و برنامه‌ریزی موثرتری برای مقابله و پاکسازی تشعشعات هسته‌ای انجام دهند.

زلزله فوکوشیما با بزرگی حدود ۹ درجه بزرگترین زلزله ژاپن از سال ۱۹۰۰ میلادی بوده است که تمام محاسبات دقیق محققان ژاپنی و دیگر کشورها را دگرگون کرد.

۵۴۵۴

این مطالب را هم از دست ندهید:ولنتاین چه کادویی میگیرید؟ولنتاین چه کادویی میگیرید؟هشدار دانشمندان درباره ارتباط رنگ‌کردن مو با ابتلا به سرطان سینههشدار دانشمندان درباره ارتباط رنگ‌کردن مو با ابتلا به سرطان سینهبررسی مکانیسم خودترمیمی چشم گورخرماهی‌ها برای کمک به انسانبررسی مکانیسم خودترمیمی چشم گورخرماهی‌ها برای کمک به انسانمشخصات فنی تانک کرار که وزیر دفاع رونمایی کرد/تولید یکی از پیشرفته‌ترین تانک‌های دنیامشخصات فنی تانک کرار که وزیر دفاع رونمایی کرد/تولید یکی از پیشرفته‌ترین تانک‌های دنیابحران مارها در جزیره گوام/خطر برای حیوانات و گیاهانبحران مارها در جزیره گوام/خطر برای حیوانات و گیاهان

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار