تبلیغات

سبزه عید امسال با تخم کدو

سبزه سبز کردن یا کاشت سبزه یکی از مراحل مقدماتی آماده‌شدن برای سال نو است. اگر دوست دارید سبزه عید امسال را خودتان در خانه بکارید باید از ۲-۳ هفته قبل از عید اقدام کنید تا شب عید یک سبزه زیبا و پرپشت و خوش رنگ داشته باشید.

از آنجا که تخمه کدو جزو بذرهای سخت و بدون لعاب می‌باشد، برای کاشت سبزه تخم کدو باید حدود ۴۸ ساعت، تخمه کدو را خیس کنید و در طی این ۴۸ ساعت، دوبار آب آن‌ها را عوض کنید.

بعد از این مدت زمان، بذرهای خیس‌خورده را داخل یک کیسه نخی بریزید و آن‌ها را داخل آبکش قرار دهید تا آب اضافه آن‌ها برود.

در طول روز ۲ مرتبه در کیسه نخی را باز کنید و دانه‌ها را آب بدهید و هر دفعه بعد از آبیاری، کیسه را جابجا کنید تا رطوبت و نور کافی به همه قسمت‌های بذرها برسد.

حدود ۳-۴ روز زمان لازم است تا بذرها جوانه بزنند، وقتی به این مرحله رسیدند، آن‌ها را کف سینی یا ظرف مورد نظر بریزید به طوری که ضخامت زیادی نداشته باشد و روی هم جمع نشوند.

وقتی دانه‌های جوانه‌ زده را کف ظرف پهن کردید، یک لایه سلفون روی ظرف بکشید و چند سوراخ روی ان بزنید.

یکی، دو روز سبزه را در جایی پرنور و گرم داخل خانه قرار دهید و روزی ۳ مرتبه با اسپری آبپاشی کنید.

بعد از ۲ روز، پوشش پلاستیکی روی سبزه را برداشته و بدون آنکه سبزه را جابجا کنید، یک روز در همان محل نگه دارید و ۲ مرتبه در روز آن‌ها را سیراب کنید.

روز بعد، سبزه را بیرون برده و چند ساعتی زیر آفتاب ملایم زمستانی قرار دهید.

شب‌ها سبزه را داخل خانه بیاورید و یا در جایی تاریک و خنک نگه دارید.

نکته درباره کاشت سبزه تخم کدو

تا وقتی که روی دانه‌ها لایه پلاستیکی قرار دارد، سبزه را در معرض نور مستقیم قرار ندهید چون دانه‌ها حالت پختگی پیدا می‌کنند و می‌گندند.

برای کاشت سبزه تخم کدو دو هقته مانده به عید اقدام کنید.

فراموش نکنید که باید حتما از تخم کدو خام استفاده کنید.

منبع : بزرگترین سایت تفریحی و سرگرمی و عکس های داغ روز ایران و جهان داستان موزیک آهنگ رمان های جدید عاشقانه علمی مطالب جالب و خواندنی از همه جا تصاویر جالب و دیدنی عاشقانه جوک خنده دار طنز دانستنی های روز دنیا اطلاعات زناشویی شعر اشعار و … www.3pide.ir

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار