تبلیغات

باران فراوانی که به دعای امام حسین(ع) برای اهل کوفه آمد

حضرت چون از دعا فراغت يافت ناگهان باران فراوانى باريد تا جايى كه عربى از بعضى از نواحى كوفه آمد و ‏گفت: دره‏ ها و تپه‏ ها را از فراوانى آب چنان ديدم كه بخشى از آب در بخشى ديگر موج مى‌زد.

به گزارش کمونه ، امام صادق عليه‏ السلام از پدرش از جدّش روايت مى‏ كند: اهل كوفه خدمت اميرالمؤمنين عليه‏ السلام آمدند و از ‏خشكسالى و نيامدن باران شكايت كردند و عرضه داشتند: براى ما از خدا درخواست باران كن. ‏اميرالمؤمنين عليه‏ السلام به حضرت حسين عليه‏ السلام فرمود: از خدا درخواست باران كن.
 
امام حسين عليه‏ السلام حمد ‏و ثناى حق را به جا آورد و بر پيامبر درود فرستاد و به‏ پيشگاه حق عرضه داشت: اى عطا كننده خيرات و ‏نازل كننده بركات، آب فراوان بر ما ببار و باران بسيار و وسيع و خوشگوار و باعظمت كه بندگانت را از ‏ناتوانى برهاند و سرزمين‏ هاى مرده را زنده كند به ما عطا فرما. آمين رب العالمين.‏
 
چون از دعايش فراغت يافت ناگهان باران فراوانى باريد تا جايى كه عربى از بعضى از نواحى كوفه آمد و ‏گفت: دره‏ ها و تپه‏ ها را از فراوانى آب چنان ديدم كه بخشى از آب در بخشى ديگر موج مى‏ زد.
منبع: برگرفته از کتاب عبرت آموز / کانال استاد حسین انصاریان

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار