تبلیغات

ولیعهد سعودی مشکوک شد

استقبال ولیعهد سعودی از یکی از رقبای خاندان حاکم قطر و موافقت با میانجیگری او برای ورود حجاج قطری به عربستان، گامی خطرناک از سوی عربستان در ارتباط با بحران با قطر به شمار می‌آید.به گزارش روزنامه رأی الیوم، استقبال محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد سعودی از شیخ عبدالله بن علی بن جاسم آل ثانی به‌عنوان یکی از چهره‌های رقیب در خاندان حاکم قطری آن هم در قصر السلام در جده گام بسیار خطرناکی در ارتباط با اختلاف ریاض با دولت قطر به شمار می‌آید.

عبدالله بن علی بن جاسم فرزند شیخ علی بن جاسم آل ثانی چهارمین حاکم قطر و اولین امیر آن پس از استقلال است، در نتیجه استقبال محمد بن سلمان از او به این معنی است که رهبری سعودی روند سرمایه‌گذاری بر نسل دوم خاندان آل ثانی را که در سال 1974 قدرت از آنان گرفته شد، آغاز کرده است.

در آن سال در یک کودتای سفید به‌رهبری شیخ خلیفه بن حمد آل ثانی جد تمیم بن حمد امیر کنونی قطر، این خاندان از قدرت کنار گذاشته شدند.

این در حالی است که خبرگزاری رسمی عربستان اعلام کرد، ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی بنابر میانجیگری شیخ عبدالله بن علی بن جاسم آل ثانی دستور اعزام هواپیماهای سعودی به دوحه را صادر کرده است تا تمام حجاج قطری با هزینه پادشاه سعودی به عربستان اعزام شوند و علاه بر این به حجاج قطری اجازه داده است از طریق گذرگاه مرزی مشترک وارد خاک عربستان شوند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار