تبلیغات

مرگ گربه‌ای که نزدیک به دو دهه شهردار بود!

وبسایت باشگاه خبرنگاران: به گزارش گاردین، گربه‌ زردرنگی که به مدت ۲۰ سال شهردار افتخاری یک شهر در آلاسکا بود، مُرد! این گربه که «استابز» نام داشت، در سال 1998 به عنوان شهردار شهر کوچک تالکیتنا انتخاب شد و طرفداران زیادی داشت.مرگ گربه‌ای که نزدیک به دو دهه شهردار بود!

مرگ گربه‌ای که نزدیک به دو دهه شهردار بود!


استابز در دو سالگی به عنوان شهردار افتخاری تالکیتنا انتخاب شد و در بیست سالگی نیز در اتاقش در حالیکه برروی تخت دراز کشیده بود، مُرد. مالکان این گربه با انتشار خبر درگذشت او در شبکه‌های اجتماعی نوشتند: استابز بیست سال و 3 ماه زندگی کرد و تا آخرین روزهای حیات خود در انجام وظایفی که بر عهده گرفته بود کوتاهی نکرد.

تالکیتنا شهر کوچکی با جمعیت 900 نفری است و در جریان یک کمپین اجتماعی و با موافقت تمام ساکنان شهر، استابز در سال 1998 به عنوان شهردار آن برگزیده شد. تالکیتنا هیچ شهردار انسانی ندارد و فقط استابز به عنوان شهردار افتخاری آن شناخته می‌شد.

مرگ گربه‌ای که نزدیک به دو دهه شهردار بود!

استابز یک بار در سال 2013 مورد حمله یک سگ قرار گرفت و دم خود را از دست داد. بار دیگر در سال 2015 به اشتباه خبری مبنی بر مرگ او در رسانه‌های محلی منتشر شد که بسیاری را نگران کرد. اما از اواخر 2016 بیشتر وقت خود را در خانه سپری می‌کرد و کمتر کسی او را در حال بازی و تردد مقابل خانه مشاهده می‌کرد.

مالکان استابز اعلام کردند یکی از بچه گربه‌های او به نام «دنالی» که بیشترین شباهت را به لحاظ شخصیتی به او دارد، با نظر مردم شهر به عنوان جانشین او انتخاب می‌شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار