تبلیغات

هشدار وزارت دفاع روسیه به آمریکا

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد اقدام نیروی هوایی آمریکا در سرنگون کردن یک جنگنده سوری در آسمان این کشور، نقض آشکار حاکمیت ملی سوریه است.


وزارت دفاع روسیه اعلام کرد مسکو در واکنش به اقدام ائتلاف آمریکا در هدف قرار دادن و سرنگون کردن جنگنده سوری، عمل به تفاهم مشترک روسیه و آمریکا را در باره برقراری امنیت پروازها، متوقف می‌کند. این وزارتخانه افزود: رفتارهای آمریکا در برابر نیروهای مسلح سوریه را می توان تجاوز نظامی دانست. آمریکا قبل از سرنگون کردن هواپیمای ارتش سوریه، از کانال ارتباطی با روسیه استفاده نکرد. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد هر هواپیمایی را در منطقه عملیات خود در سوریه هدف قرار خواهد داد. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد همه اشیای پرنده را در مناطقی که نیروهای هوایی این کشور در سوریه در آن فعالیت می کنند به عنوان یک هدف در نظر خواهد گرفت. وزارت دفاع روسیه خواستار تحقیقات دقیق فرماندهی نیروهای آمریکایی درباره حادثه سرنگون کردن جنگنده سوری و ارائه نتایج آن شد. این وزارتخانه افزود: فرماندهی نیروهای ائتلاف بین المللی در سوریه، از کانال تماس برای جلوگیری از بروز حوادث در آسمان سوریه استفاده نکرد. از نوزدهم ماه ژوئن، همکاری با آمریکا در چارچوب تفاهمنامه جلوگیری از بروز حوادث در آسمان سوریه متوقف می شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار