تبلیغات

نامه سرّی نتانیاهو به ترامپ

براساس گزارش‌ها بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دو هفته پیش پیامی پنهانی به کاخ سفید ارسال کرده و در آن از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا خواسته بود کل بودجه کشورش برای آژانس کاریابی و امداد آوارگان فلسطینی آنروا را قطع کند بدون آنکه اول با مقام‌های دفاعی دولت ترامپ رایزنی کرده باشد.

ستاره | سرویس اخبار - چهار مقام ارشد اسرائیلی به کانال خبری ۱۰ این رژیم گفتند که چند هفته پیش سیاست دولت اسرائیل بر این مبنا بود که آمریکا نباید کاملا بودجه آنروا را به ویژه برای نوار غزه به دلیل نگرانی از وقوع یک بحران انسانی و امنیتی قطع کند.

نامه سرّی نتانیاهو به ترامپ
به نقل از اورشلیم پست، این در حالی است که براساس این گزارش این رویکرد حمایت از سرویس امنیتی شین‌بت ارتش اسرائیل و هماهنگ کننده فعالیت‌های دولت در اراضی اشغالی را به عنوان یک شاخه وزارت جنگ اسرائیل برای ارتباط با فلسطینی‌ها در پی داشته است.

این در واقع پیامی بوده که اسرائیل همواره به کاخ سفید و کنگره ابلاغ کرده بود.

با این حال براساس گزارش این شبکه تلویزیونی چند وقت پیش نتانیاهو به صورت یک جانبه تصمیم گرفت که این رویکرد را به قطع کامل بودجه آنروا از سوی آمریکا تغییر دهد و این پیام را از طریق ران درمر، سفیر اسرائیل در آمریکا به دولت واشنگتن اطلاع داد.

مقام‌هایی که با کانال ۱۰ صحبت کردند گفتند: این تغییر سیاست از سوی نتانیاهو بدون هیچگونه رایزنی با مقام‌های عالی رتبه امنیتی و هیچگونه بحث جدی با مقام‌های نظامی اتفاق افتاده است.

یکی از این مقام‌ها اظهار داشت: ما نفهمیدیم که این موضع از کجا آمد.

روز جمعه دولت ترامپ اعلام کرد که به طور کامل بودجه حدود ۳۰۰ میلیون دلاری خود برای آژانس آنروا را قطع می‌کند و اینکه این دولت بعد از چند دهه اختصاص بودجه به این آژانس دیگر بودجه‌ای به آن اختصاص نمی‌دهد و به جایش از کانال‌های دیگر برای کمک به فلسطینی‌ها استفاده خواهد کرد.

این موضع ترامپ با استقبال دولت نتانیاهو روبرو شد.

منبع: ایسنا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار