تبلیغات

ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان

برترین‌ها - ترجمه از الهام مظفری: همه ما شطرنج و بوکس را می‌شناسیم، اما درباره شطرنج بوکس یا بوکسنج چیزی شنیده اید؟ درباره کشتی شترها چطور؟ دنیا عجیب است و روش‌هایی که خودمان را سرگرم می‌کنیم آن را منعکس می‎‌کند. برخی از عجیب‌ترین و ناشناخته‌ترین ورزش‌های دنیای را در این مطلب مشاهده می‌کنید.

بو تائوشی


بوتائوشی در زبان ژاپنی به معنای خراب کردن ستون است. هر تیم ۱۵۰ نفر دارد که ۷۵ نفر از آن‌ها مهاجم و ۷۵ نفر مدافع هستند و باید ستون تیم حریف را خراب کنند. البته نباید شماره اورژانس را فراموش کنید.

ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان

اتو کشی در شرایط سخت


در این ورزش خطرناک، هیجان فعالیت در فضای باز با رضایت یک پیراهن اتوشده ترکیب می‌شود. این ورزش از انگلستان آغاز شده و اکنون همه جای جهان و از زیر آب تا بالای کوه برگزار می‌شود.

ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان گاگابال

این بازی گروهی تابستانی مثل بازی وسطی است با این تفاوت که در یک هشت ضلعی چوبی اتفاق می‌افتد و باید با توپ زیر زانوی بازیکنان بزنید تا آن‌ها را بیرون بیندازید.

ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان پنیر غلتانی

هر سال در انگلستان یک پنیر گلاستر گرد از بالای تپه به پایین غلتانده می‌شود و گروهی از شرکت کنندگان باید آن را دنبال کنند. هرچند از نظر تئوری باید پنیر را بگیرند، اما سرعت این پنیر به ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد، بنابراین هرکس زودتر به خط پایان برسد پنیر را می‌برد.

ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان اسنوپولو

این شکل اصلاح از چوگان از سال ۱۹۸۵ در سوئیس آغاز شد و بعد در سطح بین‌المللی گسترش یافت. این ورزش در ایالات متحده فقط در اسپن، کلرادو بازی می‌شود و هنوز تفریح ثروتمندان است.

ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان

بانی جامپینگ


ما به خاطر چنین ورزشی مدیون سوئدی‌ها هستیم. این ورزش ساده است، خرگوش‌های آموزش دیده باید از روی موانع بپرند. ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان

هاکی زیر آب


همان طور که از نامش پیداست، این ورزش ته استخر برگزار می‌شود. بنابراین ظرفیت شش‌ها نقش مهمی در آن ایفا می‌کنند. همچنین به جای چوب هاکی از وسیله‌ای یک پره کوچک استفاده می‌کنند.

ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان

رولر دربی


این ورزش بیشتر زنانه است و در ۱۰ سال اخیر دوباره رواج یافته است. این بازی توسط دو تیم انجام می‌شود که هر یک از آن‌ها در یک مسیر خاص اسکیت می‌کنند. آسیب دیدن در این بازی طبیعی است. ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان

انسان در مقابل اسب


ژوئن هر سال در ولز، شرکت کنندگان در یک مسیر ۳۵ کیلومتری با اسب‌ها رقابت می‌کنند. چرا؟ چون در سال ۱۹۸۰ مالک یک باشگاه محلی شنید که دو نفر درباره این حرف می‌زنند که آیا انسان می‌تواند اسب را در ماراتن شکست دهد؟ و این تنها راه یافتن پاسخ بود. ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان

غواصی در لجنزار


نه تنها باید ۱۲۰ متر در باتلاق و لجنزار شنا کنید، بلکه اجازه ندارید از وسایل معمول شنا استفاده کنید و فقط باید از قدرت کفش‌های شنا استفاده کنید. غواصی در لجنزار مثل بیشتر ورزش‌های این مطلب از انگلستان و از یک شرط بندی آغاز شد. ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان

مبارزه با لوله مقوایی


این ورزش بر اساس سه اصل آغاز شد: مردم به راه های بیشتری برای بازی نیاز دارند که خودشان را کمتر جدی بگیرند، رویدادها باید بدون الکل سرگرم کننده باشند و مبارزه با شمشیر مقوایی جالب است.

ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان

شیرجه با شکم


این ورزش یکی از دردناک‌ترین ورزش‌های انفرادی است، اما در عرض چند ثانیه می‌توانید پول زیادی برنده شوید. ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان

بوکس شطرنج


این ورزش زاده ذهن یک کارتونیت در قرن ۲۱ است و شامل ۱۱ دور متناوب شطرنج و بوکس می‌شود و می‌توانید با ضربه فنی یا مات کردن یا تصمیم داور برنده شوید.

ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان

بزکشی


هدف این ورزش ساده است، چهار نعل رفتن و کشیدن سوارکاران باید لاشه بز را در حین سوارکاری از روی زمین برداشته و آن را با پیشی گرفتن از رقبا در محل مشخصی که معمولاً یک دایره علامت‌گذاری شده در زمین بازی است بر زمین بگذارند. این بازی در جنوب مرکزی آسیا انجام می‌شود و ورزش ملی افغانستان است. ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان

بیسبال فنلاندی


این ورزش به عنوان ورزش ملی فنلاند محبوبیت زیادی در اروپای شمالی کسب کرده است. تفاوت اصلی آن با بیسبال پرتاب عمودی آن است که ضربه زدن به توپ را آسان می‌کند و تا حدودی دینامیک بازی را تغییر می‌دهد.

ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان

نگه داشتن موش در شلوار

این مسابقه بسیار عجیب برای نخستین بار در دهه ۱۹۷۰ در انگلستان آغاز شد. نحوه انجام آن بسیار ساده است: آقایان یک عدد موش خرما را درون شلوار خود میندازند و هر کس مدت بیشتری آن را در شلوارش نگه دارد، برنده مسابقه خواهد بود. کورد جهانی این مسابقه ۵٫۳۰ ساعت بوده است.

ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان

کشتی با انگشت پا


در این ورزش باید با انگشتان پا با هم مبارزه کنید. به منظور نشان دادن حسن نیت، هر بازیکن قبل از مسابقه باید کفش و جوراب حریف را درآورد. ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان یک چرخه سواری روی کوه

همان طور که همه کوهنوردان می‌دانند، کوهنوردی با دو پا هم سخت است چه برسد با یک چرخ! نه تنها این، بلکه یک‌چرخه‌ها مثل دوچرخه‌های کوهستان مجهز به دنده نیستند؛ بنابراین کنترل آن‌ها به مهارت زیادی نیاز دارد.

ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان بوسابال

ترکیب فوتبال، ژیمناستیک و والیبال است که در اسپانیا اختراع شده و اکنون در سراسر جهان شناخته می‌شود. این بازی روی یک ترامپولین بادی بزرگ انجام می‌شود و با هر بخش بدنتان می‌توانید به توپ ضربه بزنید.

ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان

لگد زدن به ساق پا


تنها چیزی که در این ورزش نیاز دارید چهار ساق پا و تحمل زیاد نسبت به درد است. این ورزش توسط مهاجرنی که از انگلستان به آمریکا رفتند محبوب شد.

ناشناخته‌ترین ورزش‌های جهان

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار