تبلیغات

بستری شدن ۶۵ زائر در بیمارستان مکه

بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در مکه مکرمه روزانه به ۵۰ تا ۶۰ نفر از حجاج کشورمان خدمات پزشکی و درمانی تخصصی و فوق تخصصی ارائه می‌کند. بیشترین مراجعات زائران به این بیمارستان به دلیل مشکلات حساسیتی، ریوی، اسکلتی و عضلانی است.

 به گزارش صبحانه، بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در مکه مکرمه روزانه به ۵۰ تا ۶۰ نفر از حجاج کشورمان خدمات پزشکی و درمانی تخصصی و فوق تخصصی ارائه می‌کند. بیشترین مراجعات زائران به این بیمارستان به دلیل مشکلات حساسیتی، ریوی، اسکلتی و عضلانی است.

این بیمارستان شامل بخش های مختلف از جمله اورژانس، بستری زنان و مردان، بخش CCU و تخصص‌های داخلی، قلب، جراحی، زنان، روان‌پزشکی، چشم‌پزشکی، ارتوپدی، عفونی، نورولوژی، اعصاب و روان و دندانپزشکی است.

زائران می‌توانند در صورت نیاز و ارجاع متخصصین حاضر در درمانگاه‌ها برای دریافت خدمات درمانی تکمیلی از این مرکز استفاده کنند.

دکتر روستا رئیس بیمارستان بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با اشاره به اینکه این بیمارستان ۵ تا ۷ روز قبل از ورود اولین زائران به سرزمین وحی، آماده ارائه خدمات پزشکی و درمانی بود گفت:‌

در این بیمارستان خدمات تخصصی و فوق تخصصی به بیماران ارائه شده و پزشکان عمومی نیز در درمانگاه‌های هتل‌ها مستقر هستند.

وی با توصیه به زائران درباره همراه نداشتن داروهای ممنوعه گفت: نوع داروهای ممنوعه بارها اعلام شده است. زائران این داروها را همراه خود نداشته باشند زیرا در عربستان همراه داشتن این داروها مجازات سنگینی دارد.

بیمارانی که داروهای خاص مصرف می کنند، با تایید پزشک و تهیه نسخه کشور میزبان، می‌توانند داروهای خاص را همراه داشته باشند. همچنین با توجه به فصل گرما افرادی که کهولت سن یا دیابت دارند از رفت و آمد غیرضروری اجتناب کنند تا دچار گرمازدگی نشوند.

منبع:ایسنا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار