تبلیغات

آخرین جزئیات اقدامات هلال احمر برای حج 97

سید علی مرعشی از بارگیری و ارسال حدود ۴۰۰ قلم دارو و ۳۶۰ قلم تجهیزات پزشکی مورد نیاز حج ۹۷ از فرودگاه امام خمینی (ره) به عربستان و به علاوه اعزام اولین گروه پزشکی ایرانی به عربستان خبر داد.

به گزارش صبحانه، سید علی مرعشی از بارگیری و ارسال حدود ۴۰۰ قلم دارو و ۳۶۰ قلم تجهیزات پزشکی مورد نیاز حج ۹۷ از فرودگاه امام خمینی (ره) به عربستان و به علاوه اعزام اولین گروه پزشکی ایرانی به عربستان خبر داد.

مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مراسم بارگیری و ارسال حدود ۴۰۰ قلم دارو و تجهیزات پزشکی برای حج تمتع امسال که امروز(دوشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: امسال حدود ۴۰۰ قلم دارو و ۳۶۰ قلم تجهیزات پزشکی (لوازم مصرفی پزشکی) که در مجموع وزن آن‌ها ۵۰ تن است، در حال بارگیری و آماده ارسال به فرودگاه امام خمینی(ره) است.

مرعشی از وجود بیش از ۵۰۰ کادر درمانی خبر داد و گفت: بیش از ۵۰۰ کادر درمانی اعم از متخصص قلب، روانپزشک، دندانپزشک، پزشکان عمومی و غیره در بیمارستان‌ها و تعدادی هم در مجموعه اسکان زائران حضور خواهند داشت.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مورد امکانات پزشکی ایران در حج تمتع گفت: یک بیمارستان با امکانات کافی شامل ICU و CCU و اورژانس و با حضور متخصصان مورد نیاز در مکه داریم. همین طور با توجه به اینکه در حج امسال اقامت در مدینه کاهش پیدا کرده است، پلی کلینیک‌های ما به صورت شبانه روزی در مدینه خدمات رسانی خواهند کرد.

وی در ادامه افزود: در تمام محل‌های اسکان زائران مطب‌هایی خواهیم داشت که آماده ارائه خدمات سرپایی به زائران خواهند بود و بعضی از این مطب‌ها ۲۴ ساعت، ۱۶ ساعت و یا ۸ ساعت آماده خدمت رسانی هستند.

مرعشی در خصوص اعزام تیم پزشکی مطرح کرد: اولین گروه پزشکی جمعیت هلال احمر فردا صبح(سه‌شنبه) قبل از عزیمت حجاج، در عربستان حضور خواهند یافت و همچنین تیم‌های پزشکی هلال احمر بعد از برگشتن تمام حجاج، به ایران باز می‌گردند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار