تبلیغات

بازی آنلاین که ۷۰ میلیون تومان هزینه بر جای گذاشت

این مقام ارشد انتظامی افزود: در تحقیقات به عمل آمده از این پسر نوجوان 14 ساله مشخص شد این فرد مدتی است با نصب بازی مورد علاقه خود بر روی تب لت شخصی برای ارتقاء سطح بازی آنلاین، با اطلاعات کارت بانکی پدرش که در اختیار داشته، طی چندین مرتبه اقدام به خرید اینترنتی نموده که پس از تکمیل اظهارات متهم، پرونده جهت تعیین تکلیف قضایی به دادسرا ارسال شد.  

وی خاطر نشان کرد: با توجه به پیشرفت و جذابیت های دنیای مجازی، خصوصاً بازی های آنلاین و مهیج برای قشر نوجوان، مراقب فرزندان خود در این فضا باشیم و بهترین راهکار ارتباط نزدیک با فرزندان می باشد تا آنها را در استفاده ناصحیح از فضای سایبری تنها نگذاریم و ازآسیب های احتمالی جلوگیری کنیم.

سرهنگ ابوطالبی خطاب به والدین توصیه کرد: صاحبان حساب مخصوصا والدین نسبت به فعال سازی پیامک حسابهای بانکی خود اقدام نمایند و حسابی مشترک و مجزا را برای خرید در فضای مجازی و حقیقی در نظر بگیرند.

 وی در ادامه گفت: والدین دقت داشته باشند که موجودی این حساب مشترک زیادتر از 200 یا 300 هزار تومان نباشد تا از بروز خسارات مالی سنگین پیشگیری نمایند و به طور منظم نسبت به تغییر رمزهای اول و دوم کارتهای بانکی اقدام نمایند.

رئیس پلیس فتا استان یزد در پایان با تاکید بر جدی گرفتن تهدیدات این حوزه به والدین هشدار داد: نسبت به اعتیاد اینترنتی، نظارت زیادتری بر زمان آنلاین بودن کودکان خود داشته باشید و برای آموزش کودکان و نوجوانان درباره دنیای آنلاین جوانب احتیاط را رعایت کرده و برای پرهیز از زیان های آن، رفتارهای صحیح آنلاین را به فرزندان خود بیاموزید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار