تبلیغات

معرفی کتاب: درباره معنی زندگی اثر ویل دورانت

درباره معنی زندگی

قصد داریم در این بخش از مجله آلامتو به معرفی کتاب هایی بپردازیم که به معنای واقعی ارزش خواندن داشته باشند کتاب هایی از موضوعات مختلف و مورد نیاز همه اقشار جامعه.

«درباره معنی زندگی» (On The Meaning Of Life) نوشته ویل دورانت با ترجمه شهاب‌الدین عباسی یکی از آن دسته کتاب هایی است که ارزش خواندن را دارد.

نوشته پشت جلد کتاب:

روزی مردی به نزد ویل دورانت، مورخ و اندیشمند مشهور، رفت و از او درخواست کرد دلیلی به دست او بدهد که چرا نباید خودکشی کند. دورانت در آن وقت محدود، جواب هایی به او داد و مدتی بعد، نامه ای برای بیش از صد شخصیت مشهور فرستاد و درباره‌ی معنی زندگی از آنها نظر خواست و پاسخ های رسیده را به همراه دیدگاه خود، در این کتاب منتشر کرد.

«درباره‌ی معنی زندگی» یکی از خواندنی ترین آثار ویل دورانت، نویسنده کتاب بزرگ تاریخ تمدن است. متن اصلی کتاب سال های سال در دسترس نبود و چند سال پیش به کوشش جان لیتل منتشر شد.

ویل دورانت برنده جایزه پولیتزر و مدال آزادی است.

چه کسانی باید این کتاب را بخوانند؟

این کتاب به صورت ویژه برای آن دسته از افرادی نوشته شده است که درباره دلیل بودن، زندگی کردن و منشاء انگیزه‌ی ادامه دادن به نوعی بن‌بست رسیده اند و میخواهند به جوابی واضح برای پرسش‌های فلسفی خود برسند البته خواندن این کتاب و آشنا شدن با نظر افرادی همچون گاندی یا برتراند راسل در این خصوص برای هر انسانی لذت بخش خواهد بود.

کتاب

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار