تبلیغات

دو ایرانی برنده جایزه مراسم اسکار 2018 شدند (عکس)

دو ایرانی برنده جایزه مراسم اسکار 2018 شدند (عکس)

در مراسم نوزدهمین دوره جوایز سینمایی اسکار در سال  2018 , باز هم ایرانیها درخشیدند . به گزارش ایران ناز فیلم کوتاه ایرانی باعث شد که بار ديگر نام ايراني‌ها در تاريخچه نامزدها و برندگان اسکار ثبت شود.

در مراسم نودمين دوره جوايز سينمايي اسکار که صبح دوشنبه به وقت ايران، در آمريکا برگزار شد، فيلم «کودک خاموش» در رقابت با چهار فيلم کوتاه ديگر در نهايت موفق شد جايزه بهترين فيلم کوتاه اين جوايز مهم سينمايي را به‌دست آورد.

دو ایرانی برنده جایزه مراسم اسکار 2018 شدند (عکس)

در اين فيلم کوتاه که «کريس اوورتون» انگليسي آن را کارگرداني کرده، علي فراهاني – فيلمبردار ايراني مقيم بريتانيا – فيلمبرداري را بر عهده داشته است و ساخت موسيقي آن نيز با امير صادقي کنجاني – آهنگساز ايراني – بوده است.

اين فيلم کوتاه  در شاخه بهترين فيلم کوتاه نودمين دوره جوايز سينمايي اسکار با چهار فيلم ديگر براي کسب جايزه رقابت داشت.

علي فراهاني، مدير فيلمبرداري اين فيلم کوتاه ، يکي از حاضران در سالن دالبي‌تئاتر لس‌آنجلس محل برگزاري مراسم اعطاي جوايز اسکار بود؛ اما امير کنجاني اعلام کرده بود که به سبب رفتار تبععيض‌آميز مقامات آمريکايي با شهروندان ايراني، با وجود داشتن ويزا، در اين مراسم شرکت نمي‌کند.

داستان فيلم کوتاه «کودک خاموش» که تاکنون چندين جايزه بين‌المللي به‌دست آورده است، درباره کودکي چهارساله و فاقد شنوايي است که زندگي صامتي را پشت سرمي‌گذارد؛ تا اين که يک مددکار اجتماعي به او روش برقراري ارتباط از طريق زبان اشاره را آموزش مي‌دهد.

«کودک خاموش» با کسب جايزه بهترين فيلم کوتاه جشنواره بين‌المللي «رودآيلند»، واجد شرايط رقابت در جوايز اسکار شناخته شده بود.

دو ایرانی برنده جایزه مراسم اسکار 2018 شدند (عکس)

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار